Epoksīda sveķi ir daudzpusīgs materiāls, ko izmanto dažādiem projektiem, sākot no mākslas līdz rotaslietām un beidzot ar rūpnieciskiem lietojumiem. Viens no populārākajiem epoksīda sveķu izmantošanas veidiem ir liešana, kas ietver veidņu izveidi un sveķu ieliešanu tajās.

Liešana ar epoksīdsveķiem ir lielisks veids, kā izveidot unikālas detaļas ar sarežģītām detaļām, un to bieži izmanto juvelierizstrādājumu, figūriņu un citu mazu priekšmetu ražošanā. Liešana ar epoksīda sveķiem ir salīdzinoši vienkāršs process, taču, lai nodrošinātu veiksmīgu rezultātu, ir jāievēro daži galvenie soļi.

Šajā rokasgrāmatā mēs apskatīsim visas būtiskās epoksīda sveķu liešanas lietas, sākot no pareizo sveķu un izejmateriālu izvēles līdz veidnes sagatavošanai un sveķu ieliešanai.

Pareizo sveķu un izejmateriālu izvēle

Pirmais solis liešanā ar epoksīdsveķiem ir pareizo izejmateriālu izvēle. Lielākā daļa epoksīda sveķu ir divdaļīgas sistēmas, kurām pirms lietošanas ir jāsajauc sveķi un cietinātājs. Ir svarīgi pārliecināties, ka izmantojat sveķus, kas ir paredzēti liešanai, jo tas nodrošinās vislabākos rezultātus.

Kad esat izvēlējušies savu liešanas objektu, noteikti vajag aprēķināt cik liels apjoms ar sveķiem ir nepieciešams. Šo apjomu var vieglie izrēķināt peč formulas 1kg = 1mm/1m2. Tas sanāk, ka uz 1 m2  1kg sveķu būs nepieciešami lai noklātu 1mm biezumā. 

Lai izvēlētos pareizos sveķus jūsu darbam noteikti vajag ņemt vērā parametrus kā UV aizsardzība, rukums izstrādes laikā, sveķu caurspīdīgums, pašizlīdzināšanās un to mehāniskā izturība. 

Mūsu epoksīda sveķi liešanai ar UV aizsardzību, mazu rukumu un augstu caurspīdīguma pakāpi liešanai līdz 4cm vienā piegājienā, ja platums nepārsniedz 40cm. Produktu var aplūkot šeit -> https://composite24.lv/produkti/sveki/epoksida-sveki/epoksida-sveki-liesanai-1-3kg


Mūsu epoksīda sveķi liešanai ar UV aizsardzību, pašizlīdzināšanos un augstu caurspīdīguma pakāpi liešanai līdz 5mm vienā piegājienā jebkurā platumā. Produktu var aplūkot šeit -> https://composite24.lv/produkti/sveki/epoksida-sveki/epoksida-sveki-parklajumiem-1-4kg