Šķiedras vai strukturālie audumi nosaka kompozītmateriāla struktūras vispārējās mehāniskās īpašības, savukārt sveķi nosaka struktūras vispārējās fizikālās īpašības. Polimerizēti sveķi pārnes slodes uz šķiedrām, kur savukārt šķiedras notur laminātu palīdz materiālam neplaisāt kā arī aizsargā šķiedras no bojājumiem kas saistīti ar vides apstākļiem, piemēram, kodīgām ķīmiskām vielām. Atkarībā no detaļas stiprības nepieciešamības izēlas vai jāizmanto stikls, ogleklis vai aramīds. Izturība pret paredzamajiem vides apstākļiem (ķīmiskiem, šķidruma un temperatūras parametriem) nosaka, vai jāizmanto poliesters, epoksīds, vinilesteris, termoplastika vai cita veida sveķi.

Kompozītmateriālu struktūras vai laminātus nosaka katras kārtas orientācija, biezums un materiāla tips. Lai sasniegtu definētās veiktspējas prasības, lamināta izveidošanai tiek izmantoti vairāki slāņi. Audumus ar šķiedrām, kas ir paralēli paredzētajai aksiālajai slodzei, parasti apzīmē kā 0 ° orientāciju ko mēs saucam pa vienvirziena šķiedru. Šķiedru kārtas, kas ir slīpi orientētas +/- 45 ° vai 0/90 ° sauc par biaksiāliem materiāliem, kur audumi ir sastiķēti vai sašūti attiecīgajos virzienos. Audumus var var orientēt jebkurā vēlamajā virzienā, lai šajā virzienā iegūtu stiprību. Tāpēc lai izstrādātu strukturāli stipru materiālu ar mazu svaru ir jāizvēlas apdomīgi šķiedru virzieni kārtu klājumi , lai materiāls iegūtu nepieciešamo noturību.
Audumu veidi kā Twill (saržs), vai Plain (vienkāršs) pinums pieder pie viļnoto pinumiem, kam tomēr ir mazliet zemāks blīvums salīdzinot ar vienvirziena vai biaxiālajiem audumiem. Twill un Plain audumiem ar šādu pinumu ir mazliet zemākas mehāniskās noturības, jo laminātā šķiedra ir viļņaini orientēta.

Stikla šķiedras mats ir neausta auduma materiāls visbiežāk ar pavedienu garumiem ap 5cm garumā, kas ir sastiķēts ar emulsijas vai pulvera saistvielu multi virzienos vienādā blīvumā. Šis materiāls ir viezbiežāk sastopamais stiklaplasta industrijā. Lai gan mehāniskā stiprība šim materiālam ir zemāka par biaksiāliem un pītiem audumiem, šo materiālu izmanto biežāk tā izstrādes ērtuma ziņā. Savienojot stikla šķiedras matu ar sveķiem tas sāk šķīst un to ir viegli ieklāt sarežģītās formās.